Conspiracies II - Lethal Networks
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


This is the forum for talking about Conspiracies II - Lethal Networks and Anima ppd-interactive, as well as Conspiracies (2003).
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Προβλημα με patch και hint system

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
BlackStorm




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Περιστέρι

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 24, 2011 5:42 am

Αγορασα το παιχνιδι απο καταστημα σε DVD αφου λοιπον κατεβαζω το patch απο τη σελιδα σας και το τρεχω μου λέει οτι το patch δεν ειναι συμβατο με αυτη την εκδοση του παιχνιδιου. Ακριβως γραφει τα εξης:<<Υπαρχει ηδη εγκατεστημενη μια αλλη εκδοση αυτου του προιοντος. Δεν ειναι δυνατον να συνεχιστει η εγκατασταση αυτης της εκδοσης>> . Το αστείο λοιπον της υποθεσης ειναι οτι το patch της πειρατικης εκδοσης προχωραει και λειτουργει κανονικα αλλα αφου περαστει το crack. Μπαινοντας στο παιχνιδι εγω οπου υπαρχει αντικειμενο που μπορεις να δρασεις πλεον βλεπω ενα ασπρο φοντο ενώ γνωστοι μου που εγκατεστησαν την πειρατικη εκδοση εξ ολοκληρου βλεπουν ενα συμβολο που προφανως αυτο ειναι και το σωστο(στοχο αν θυμαμαι καλα). Δεν ειναι κριμα εγω που εχω πληρωσει για το προιον σας να περναω αυτη την ταλαιπορια, επειδη ειμαι αναντιον της πειρατιας αλλα και επειδη ηθελα να στηριξω μια έλληνικη προσπαθεια και να δεχομαι και κοροιδεια απο αυτους που εχουν την πειρατικη εκδοση τους οποιους προσπαθουσα να πεισω να το παρουν γνησιο τουλαχιστον αυτο, λογω του οτι ειστε μια ελληνικη εταιρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dominator

dominator


Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2011
Ηλικία : 45
Τόπος : Χαλκιδα

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 24, 2011 10:37 am

Φιλ ε BlackStorm το πρόβλημα σου εγώ δεν το αντιμετωπίζω. το παιχνίδι το έχω αγοράσει γνήσιο (Από γνωστό Ιντερνετικο κατάστημα) και έκανα το Patch κανονικά εγκατάσταση και βλέπω όλα τα βελάκια(Pointers) των αντικειμένων κανονικά, το μόνο πρόβλημα είναι ότι βλέπω και τα βελάκια αντικειμένων που βρίσκονται σε άλλα δωμάτια ακόμα και πίσω από τοίχους.

Για το σφάλμα τις εγκατάστασης του patch πιθανότατα να μην ευθύνεται το παιχνίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BlackStorm




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Περιστέρι

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 24, 2011 11:00 am

Το προβλημα με το patch το ελυσα για καποιο λογο που δεν καταλαβαινω εκανε ενα φακελο conspieracies II μεσα στο φακελο του παιχνιδιου με αποτελεσμα να μην κανει ovewrite τα αρχεια που επρεπε ετσι το εκανα μονος μου προφανως το crack ηταν ρυθμισμενο να βλεπει τα hotspots ετσι εδειχνε λευκα φοντα τωρα αντιμετωπιζω αλλο προβλημα μετα το setup που ξαναεκανα δε μου εγκατεστησε το αρχειο cudart32_30_9.dll το οποιο βρηκα στο ιντερνετ. Αλλα μολις παω στη novatech κολαει παντα δε ξερω τι αλλο να κανω εκανα repair το οποιο δεν ανατποκρινετε unistall ξανα install τιποτα το προβλημα συνεχιζει πολυ φοβαμαι οτι κατι δεν αποσυμπιεζετε στο intall και αφου δεν χερω τι ειναι δεν μπορω να το φτιαξω. Αυτο με το install ξερει κανεις που μπορει να οφειλετε;
(ο φακελος Anima ειναι 7,98GB (8.573.608.565 byte) μεγεθος στο δισκο (8.574.631.936 byte 401 αρχεια , 9 φακελους (προφανως 8 φακελοι ειναι το σωστο γιατι το patch μου χει κανει φακελο )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BlackStorm




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Περιστέρι

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΔευ Ιουλ 25, 2011 3:13 am

Μετα την τελευταια εγκατασταση τελικα προχωρησε το loading αλλα παρατηρω οτι καθε 2-3 loading το παιχνιδι κολαει επανω στο loading (προ το τελος συγκεκριμενα) και σου βγαζει αναφορα σφαλματος ειναι κατι που συμβαινει μονο σε μενα; και που μπορει να οφειλετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011
Ηλικία : 54

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26, 2011 12:39 am

Φίλε BlackStorm, κατ'αρχήν καλωσήρθες στις Συνωμοσίες και σ'ευχαριστούμε για την έμπρακτη σου υποστήριξη σου στην Anima ppd-interactive.

Τι λειτουργικό σύστημα έχεις εγκατεστημένο στον υπολογιστή σου? Από τα παραπάνω συμπερένω μάλλον οτί είναι Windows XP.
Γενικότερα λόγω την μερικής ασυμβατότητας των XP και των νέων καρτών γραφικών και φυσικά των drivers παρατηρούνται τέτοια προβλήματα. Ένας τρόπος που παρατηρήσαμε οτι "καλυτέρευε" τα κολλήματα αυτά ήταν να γυρίσουμε τους drivers σε παλιότερες ή πολύ παλιότερες εκδόσεις. Embarassed

Η ο άλλος τρόπος είναι να σώζεις αρκετά το παιχνίδι σου. Embarassed

Όσο για τα προβλήματα εγκατάστασης με το patch, όσοι είχαν (μέχρι τώρα) παρόμοια, ευθύνονταν κατα 90% τα antivirus προγράμματα. Το patch που κυκλοφορεί με το σπασμένο κατά πάσα πιθανότητα έχει trojan και ίσως "ξεγελάει" το anitivirus σου, αφού εσύ (με δική σου ευθύνη) τρέχεις ένα exe εκτελέσιμο.... affraid

Όπως και να'χει μια καθαρή εγκατάσταση δεν είχε ποτέ προβλήματα (εκτός από αυτά που φταίνε τα antivirus).

Να πω ακόμα πως στην downloadable εκδόση του Συνωμοσίες ΙΙ από το gamersgate δεν χρειάζεται patch, αφού συμπεριλαμβάνονται όλα τα τελευταία προβλήματα λυμένα.

Για ότι χρειαστείς θα είμαστε δίπλα σου! bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anima-ppd.com
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011
Ηλικία : 54

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26, 2011 12:49 am

Φίλε Dominator,

σ΄ευχαριστούμε που βοηθάς και τα νέα μέλη να εγκλιματιστούν στο παιχνίδι εσύ ως γνήσιος και "παλιός" πλέον "Συνωμότης"!! cyclops

όσον αφορά για τα hints που φαίνονται πίσω από πόρτες και τοίχους, δεν είναι τυχαίο αλλά έγινε με στόχο το να βοηθήσει τους παίκτες να ξέρουν "περίπου" που πρέπει να πάνε και τι πρέπει να "ξεκλειδώσουν" lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anima-ppd.com
BlackStorm




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Περιστέρι

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26, 2011 8:56 am

Ευχαριστω κατ'αρχην για την απαντηση. Με καθε καλη προθεση για να μην παρεξηγηθουμε σου γραφω οτι οταν στις απαιτησεις γραφετε οτι το παιχνιδι ειναι συμβατο με xp οφειλατε να το δοκιμασετε ετσι ωστε να μην δημιουργουνται προβληματα σε αυτο το λειτουργηκο οι drivers της nvidia που κατεβαζω ειναι συμβατοι με το λειτουργικο μου και ως τωρα δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα σε κανενα παιχνιδι εκτος απο αυτα που ζητανε direct-x 10 και πανω (που ως τωρα μονο ενα εχω συναντησει). Οι εταιριες βγαζουν παιχνιδια απολυτα συμβατα με xp και αυτο οφειλετε στο οτι τουλαχιστον το 33% των gamers απο μια τελευταια ερευνα που διαβασα χρησιμοποιει αυτο το λειτουργικο. Το οτι δεν θελατε να διαθεσετε χρηματα για καταληλο beta testing και καλα κανατε δεδομενου του οτι δεν ειχατε καποιο μεγαλο publisher να σας στηριξει δεν ειναι σωστο να το χρεωνετε σε προβλημα των drivers. Καλο θα ηταν να κυκλοφορησετε καποιο patch.

Υ.Γ. 1 Και μιας και ανοιξαμε την κουβεντα μηπως μπορειτε να μου απαντησετε γιατι προτιμησατε το παιχνιδι σας να υποστηριζει μονο αναληση 16:9 μου κανει εντυπωση γιατι ειναι μια αναλυση για οθονες που τις χρησιμοποιει μονο το 1/3 της αγορας και τελευταια ολες οι εταιριες κυκλοφορουν τα παιχνιδια τους σε αυτη την αναλυση.

Υ.Γ. 2 Δεν επιδιωκω αντιπαραθεση και ευχομαι το παιχνιδι να παει καλα σε πωλησεις και μακαρι στο επομενο να εχετε το μπατζετ να ανταγωνιζεστε μεγαλες εταιριες οπως ειδαμε με το παραδειγμα της cd project αλλωστε το παιχνιδι ειναι πολυ καλο απο οσο καταφερα να παιξω και δε μετανιωνω που το αγορασα ακομα κι αν δεν βρω την υπομονη απο τα πολλα crushαρισματα να το τερματισω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011
Ηλικία : 54

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26, 2011 10:32 am

Αγαπητέ φίλε "Συνωμότη" BlackStorm,

Στο παιχνίδι έγινε πάρα πολύ betatesting σε όλα τα λειτουργικά συστήματα, αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι ουσιαστικά αδύνατον να το ελέγξεις με όλα τα υπάρχοντα configurations. Όπου όμως υπάρχει feedback γίνεται άμεσος έλεγχος για την καλύτερη δυνατή επίλυση.
Το πρόβλημα αυτό με τα κρασαρίσματα κατά το loading το αντιμετωπίσαμε με κάποιους από τους gamers αλλά μόνον στα XP και φυσικά όχι όλους όσους έχουν XP. Το πρόβλημα δεν είναι μόνον από τις κάρτες γραφικών (και τους drivers τους - αν και είναι το πιο συνήθες) αλλά και από τους επεξεργαστές που πολλοί από αυτούς έχουν πάψει εδώ και καιρό να είναι πλήρως συμβατοί με τα XP (γενικότερα) ειδικά τα 32bita.
Από την άλλη μεριά το λειτουργικό XP είναι 2 γενιές πίσω από τα σημερινά 7άρια, οπότε είναι όλο και πιο δύσκολο να ελέγχουμε όλα τα configurations. Όμως προβλήματα παρόμοιας υφής δεν υπήρξαν ούτε στα 7άρια ούτε στα Vista.
Σήμερα στα XP και με διάφορα προγράμματα δεν λειτουργεί σωστά μια πλειάδα από επεξεργαστές, δεν θα ήθελα να σου αναφέρω συγκεκριμένα προβλήματα για ευνόητους λόγους από το φόρουμ. Όμως θα μπορούσαμε να τα πούμε και κατ' ιδίαν.

Υ.Γ. όσο για το φορμά της εικόνας επιλέχθηκε από την αρχή το 16:9 διότι και όλα τα βίντεο είναι γυρισμένα σε αυτό το φορμά - άλλωστε δεν υπάρχει ανάλυση 4:3 σε high definition video, και το παιχνίδι είναι γυρισμένο σε high definition.
Ακόμη και το πρώτο παιχνίδι μας - οι Συνωμοσίες (2003) είναι γυρισμένες σε 16:9 μιας και αυτό είναι πιο "cinematic"... Smile
Ετσι για να παραμείνει και το παιχνίδι στο ίδιο ύφος (όσον αφορά το realtime) και να υπάρχει άμεση αντιπαράθεση με τα βίντεο έμεινε και αυτό στο ίδιο στυλ δηλαδή σε 16:9 !

Υ.Γ.2 Ο πυρήνας του παιχνιδιού είναι directX 10 affraid

Υ.Γ.3 Περιμένω με email το configuration του μηχανήματος σου για να σου βρούμε άμεσα μια λύση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anima-ppd.com
BlackStorm




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Περιστέρι

Προβλημα με patch και hint system Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλημα με patch και hint system   Προβλημα με patch και hint system Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27, 2011 8:34 am

Το συστημα μου ειναι Q 6600 2.4 GHz εχω XP 32 bit 3gb ram Nvidia GeFForce 9600 GT 3 gb Ram (4 Gb ουσιαστικα αλλα λωγο 32 bit). Μπορεις να επικεινωνησεις μαζι μου στο e-mail που φαινετε στο username μου.Χαιρομαι που υπααρχει ανταποκριση και ευχαριστω

Υ. Γ. Τωρα εχω και καποια προβληματακια με το speech στα αντικειμενα το οποιο εμφανιστηκε στο κλαμπ της Γκλορια και σταματησε μολις πηγα στη νοβατεκ μονο που οτι ειχα πριν τη νοβατεκ εχασε την περιγραφη του με speech συμπεριλαμβανομενων και των αντικειμενων που ειχα στη βιλα τα οποια ηταν μια χαρα πριν παω στο κλαμπ.

Υ.Γ. 2 Νομιζω οτι σε e-mail θα ηθελες λογικα τωρα που το σκεφτομαι καποιο συνημενο με το configuration αλλα δε τη ξερω τη διαδικασια (εννοω με ποιο τροπο φτιαχνεις αρχειο με το configuration) και επισης δε ξερω σε ποιο mail να επικοινωνησω μαζι σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προβλημα με patch και hint system
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» New and more sophisticated Hint System on the way for Conspiracies II - Lethal Networks
» detronix προβλημα
» Προβλημα με video settings...
» προβλημα ή αχρηστο στοιχειο?
» Conspiracies II - Patch to be released very soon

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Conspiracies II - Lethal Networks :: Προβλήματα με τις Συνωμοσίες ΙΙ-
Μετάβαση σε: