Conspiracies II - Lethal Networks
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


This is the forum for talking about Conspiracies II - Lethal Networks and Anima ppd-interactive, as well as Conspiracies (2003).
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Menu in english

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
shodan




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011

Menu in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Menu in english   Menu in english Icon_minitimeΔευ Μαρ 21, 2011 8:43 pm

Φίλοι της anima καλημέρα,

δεν πρόκειται ακριβώς για πρόβλημα αλλά θα ήθελα μια διευκρίνηση.
Μετά την εγκατάσταση του παιχνιδιού (ήρθε σε ελληνικό κουτί) τόσο η συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας, όσο και το μενού του παιχνιδιού αλλά και οι αντιδράσεις του Νικ για παράδειγμα είναι όλα στα αγγλικά. Έχω βάλει φυσικά ελληνικό speech (εννοείται αγαπάμε Νικ Δέλιο) αλλά θα ήθελα όταν μιλάω με κάποιο χαρακτήρα οι αντιδράσεις να εμφανίζονται στα ελληνικά.
Μήπως ο installer επιλέγει γλώσσα για τα μενού κλπ με βάση τα regional settings; έχω win 7 ultimate αγγλικά και έχω περάσει το ελληνικό πακέτο γλώσσας καθώς και έχω ρυθμίσει τα πάντα από το control panel στα ελληνικά .
Μήπως μου διαφεύγει κάποια άλλη ρύθμιση;

/Ηλίας Ν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011
Ηλικία : 54

Menu in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Menu in english   Menu in english Icon_minitimeΔευ Μαρ 21, 2011 11:22 pm

Καλημέρα φίλε "Συνωμότη" και καλωσήρθες στις Συνωμοσίες ΙΙ - Φονικά Δίκτυα,

Το παιχνίδι έχει διάφορες επιλογές για τις γλώσσες, μιας και απευθύνεται σε πολλές χώρες.
Ο installer δεν κάνει κάποιες επιλογές γι' αυτές.
Αφού ξεκινήσει το παιχνίδι οι προεπιλογές είναι τα Αγγλικά.
Για να επιλέξεις Ελληνικά, και όσον αφορά τον ήχο αλλά και τους υποτίτλους πρέπει να κάνεις και τις ανάλογες επιλογές δηλαδή:
Πρέπει να επιλέξεις στον ήχο Ελληνικά - εφ' όσον θέλεις ο Νικ να μιλάει Ελληνικά, και στους υποτίτλους (είτε φαίνονται είτε όχι) επίσης Ελληνικά, έτσι τα μηνύματα και οι σκέψεις του θα αποτυπώνονται στα Ελληνικά.
Με λίγα λόγια, επέλεξε και στις 2 επιλογές της γλώσσας την Ελληνική.

Για οτιδήποτε ακόμη σε απασχολεί, μη διστάσεις να ξαναρωτήσεις.
Εμείς θα είμαστε εδώ!

Καλή διασκέδαση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anima-ppd.com
shodan




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011

Menu in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Menu in english   Menu in english Icon_minitimeΔευ Μαρ 21, 2011 11:28 pm

Αρχικά να ευχαριστήσω για την άμεση απάντηση.
Θα δοκιμάσω ότι μου είπες, καθώς για τον ήχο έχω επιλέξει ελληνικά αλλά τους υπότιλους τους άφησα προεπιλεγμένα αγγλικά (μάλλον) απλά τους απενεργοποίησα, ίσως αυτό να φταίει και πχ οι σκέψεις του Νικ προς τη σπιτονοικοκυρά στην αρχή του παιχνιδιού αντί να είναι στα ελληνικά εμφανίζονται στα αγγλικά.
Ευχαριστώ και πάλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Botsos




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2011

Menu in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Menu in english   Menu in english Icon_minitimeΤρι Ιουλ 12, 2011 1:11 pm

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας.

Έχω αγοράσει το παιχνίδι εδώ και πολύ καιρό και την πρώτη φορά που το εγκατέστησα όλα τα μενού ήταν στα ελληνικά (και οι επιλογές των διαλόγων), αλλά έπαιξα πολύ λίγο καθώς μου φάνηκε υπερβολικά δύσκολο και το απεγκατέστησα.
Σήμερα λοιπόν και λόγω της αναβάθμισης είπα να κάνω άλλη μια δοκιμή. Το εγκατέστησα και πάλι αλλά όλα τα μενού είναι στα αγγλικά και δεν ξέρω πώς αλλάζουν, αφού δεν είδα κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις.
Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως μια βοήθειά σας.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Ημερομηνία εγγραφής : 01/03/2011
Ηλικία : 54

Menu in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Menu in english   Menu in english Icon_minitimeΤρι Ιουλ 12, 2011 5:13 pm

Φίλε Ηλία καλωσήρθες στις Συνωμοσίες ΙΙ,

Μην ξεχάσεις εκτός από την ομηλία στα Ελληνικά να ρυθμίσεις και τους υπότιτλους να εμφανίζονται και αυτοί στα Ελληνικά!
Αυτή η ρύθμιση χρειάζεται!

Καλή διασκέδαση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anima-ppd.com
Botsos




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2011

Menu in english Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Menu in english   Menu in english Icon_minitimeΤρι Ιουλ 12, 2011 9:19 pm

Admin έγραψε:
Φίλε Ηλία καλωσήρθες στις Συνωμοσίες ΙΙ,

Μην ξεχάσεις εκτός από την ομηλία στα Ελληνικά να ρυθμίσεις και τους υπότιτλους να εμφανίζονται και αυτοί στα Ελληνικά!
Αυτή η ρύθμιση χρειάζεται!

Καλή διασκέδαση!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τη λύση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Menu in english
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Conspiracies II - Lethal Networks :: Προβλήματα με τις Συνωμοσίες ΙΙ-
Μετάβαση σε: